Dnia 09.09.2016 – 10.09.2016 dla uczniów klas 1-3 z gimnazjum „Awans” odbyła się noc w szkole. O godzinie 19:30 rozpoczęły się zajęcia z panią psycholog. Podczas pierwszej części lepiej się poznaliśmy i zobaczyliśmy ile mamy ze sobą wspólnego. W trakcie przerwy obchodziliśmy urodziny trzech uczennic z 2 klasy. W prawdzie zamiast tortu był sernik z brzoskwiniami, ale i tak wszystkim smakował. Na drugiej części zajęć poruszyliśmy tematy przemocy fizycznej, psychicznej oraz cyberprzemocy.

Po zakończeniu zajęć robiliśmy wspólnie sałatkę owocową, bawiliśmy się na sali gimnastycznej i jedliśmy pizzę. Następnie graliśmy w chowanego i urządziliśmy dyskotekę. Gdy już wszyscy byli wykończeni położyliśmy się na materacach i oglądaliśmy film.  Dużo osób zasnęło z zmęczenia w trakcie seansu. Około 7:00 wstaliśmy i posprzątaliśmy po naszej nocnej zabawie. Wróciliśmy do domów, już nie mogąc doczekać się kolejnej nocy w szkole.