W ostatni piątek października odbył się tematyczny dzień pod hasłem „Dziady”. Tego dnia uczniowie naszego gimnazjum przebrali się w upiorne stroje. Po korytarzach przemykały upiory, wampiry oraz inni umazani krwią gimnazjaliści. Nauczyciele też wczuli się w rolę, przygotowując nam z tej okazji lekcje tematyczne. Na lekcji edukacji dla bezpieczeństwa, którą przeprowadzał pan Piotr Konopka, tematem były zranienia i krwotoki podczas, których uczyliśmy się m.in. jak poprawnie namalować ranę. Zaś nasza polonistka pani Jowita Uniewicz przeznaczyła lekcję na opowieść o „Dziadach” Adama Mickiewicza, które akurat przerabialiśmy. Najbardziej jednak zaskoczył nas pan Tez – nauczyciel fizyki, stwierdzając, że chce zrobić sobie z naszym krwawym zastępem zdjęcie. Gdy samorząd uczniowski ILO przyszedł sprawdzić naszą frekwencję popisaliśmy się prawie 100% zaangażowaniem w dzień tematyczny.